Četiri studenta Matematičkog fakulteta medju 200 studenata koji „Putuju u Evropu”

23. juna 2009. objavljena je Odluka o finalnoj listi 200 studenata, dobitnika stipendije za putovanje Evropom.

Već petu godinu zaredom bio je raspisan konkurs pod nazivom «Putujemo u Evropu» za studente završnih godina (osnovnih i master studija) i apsolvente fakulteta univerziteta u Srbiji. Konkurs je bio otvoren od 4. maja do 4. juna 2009. godine, a raspisao ga je Evropski pokret u Srbiji u saradnji sa Ambasadom Republike Austrije i Skupštinom grada Beograda.

Cilj konkursa je da se omogući da 200 najboljih studenata na univerzitetima u Srbiji leto 2009. provedu kao većina njihovih vršnjaka iz Evrope, putujući po njoj i upoznavajući evropske gradove, narode i njihove kulture, ali i da na svojim putovanjima doprinesu predstvaljanju Srbije u Evropi.

Pobednici na konkursu dobijaju Inter-rail karte i multi Šengen vize (30 dana), džeparac, studentske kartice EURO26 i ISIC, za leto 2009. godine, za putovanje po Evropi prema sopstvenom izboru.

Žiri je izvršio selekciju studenata na osnovu nekolicine osnovnih kriterijumi, a to su:

1.  kandidati koji mogu doći u obzir su studenti, koji su isključivo na završnoj godini fakulteta (osnovnih i master studija) i apsolventi do 26 godina starosti
2.    uspeh studenta:
   1.    prosečna ocena 8,5 i više
   2.    dužina studiranja
3.    znanje stranog jezika - engleski, nemački, francuski, španski ili italijanski.

Prioritet uvek imaju oni kandidati koji do sada nisu putovali u inostranstvo (zemlje EU) ili nemaju pasoš.

Među 200 studenata koji su ove godine nagradjeni, nalaze se i 4 studenta Matematičkog fakulteta:

44.   Dragana Đukić - Lazović, smer Primenjena matematika

68.   Ana Jovanovska, smer Statistika, aktuarska i finansijska matematika

96.   Branka Milivojević, smer Statistika, aktuarska i finansijska matematika

155.   Mladen Stamenković, smer Statistika, aktuarska i finansijska matematika

Detaljan spisak može se naći na strani:

ČESTITAMO STUDENTIMA NAŠEG FAKULTETA I ŽELIMO IM DA NASTAVE SA REĐANjEM USPEHA!!!

Ostavite vaš komentar:

(opciono)