Seminar Geometrija, vizuelizacija i obrazovanje sa primenama, 21. oktobar 2010.

U četvrtak 21.10. u 17:15 časova u sali 301f  Matematičkog Instituta SANU, Knez Mihajlova 35 održaće se sastanak Seminara na kom će predavanje održati dr Vladica Andrejić, Matematički fakultet, Beograd.

Naziv predavanja: Princip dualnosti i Fidlerovi tenzori

Apstrakt: Poznato je da princip dualnosti važi za Rimanove Osermanove mnogostrukosti. Ovoga puta pitamo se mora li tenzor krivine za koji važi princip dualnosti biti Osermanov. Potvrdan odgovor dajemo u slučaju dimenzije tri. Po rezultatima Fidlera, svaki tenzor krivine može se raspisati kao linearna kombinacija tenzora krivine koji su generisani koso simetričnom bilinearnom formom. Pokušaćemo da zapišemo princip dualnosti preko Fidlerovih tenzora, a pozitivan odgovor na naše pitanje imamo i u slučaju samo jednog Fidlerovog člana.

Ostavite vaš komentar:

(opciono)