Internacionalni master program Geometry and Quantum Fields na Lomonosov Moscow State University

Lomonosov Moscow State University (MSU) otvara novi međunarodni master program pod nazivom “Geometry and quantum fields”. Nosioci ovog studijskog programa su Katedra za mehaniku i matematiku MSU i Institut za teorijsku i matematičku fiziku. Ovaj program može biti interesantan studentima matematike i fizike koji žele da prošire svoja znanja u ovim oblastima i studiraju na MSU.

Kratak opis progrma: "The program focuses on the physics and mathematics of fundamental interactions with an  emphasis on quantum gravity. The unique feature of the program is a combination of mathematical disciplines with a stress on geometry along with courses in quantum field theory, gravity, string theory and holography."

MSU je obezbedio 10 stipendija za ovaj master program. Stipendija pokriva školarinu i delimično troškove boravka (350-600 EUR mesečno tokom 10 meseci u toku akademske godine).

Više informacija o ovom programu može se naći na stranici

Rok za prijavu je 15. februar 2022.