Sećanje na prof. dr Miroslava Pavlovića

Prof. dr Miroslav Pavlović preminuo je krajem novembra 2021. godine. Bio je redovni profesor Matematičkog fakuteta do 2018. godine kada je penzionisan.

Bitno je doprineo unapređenju matematičke zajednice Srbije kroz naučni i stručni rad, kao i rad sa studentima na svim nivoima studija.

Objavio je više od 120 naučnih radova, a o relevantnosti njegovih naučnih rezultata svedoči izuzetna citiranost njegovih radova – više od 1830 puta. Dr Miroslav Pavlović rešio je više od deset otvorenih problema.

Tokom dugogodišnjeg rada, ispoljavao je izuzetan smisao za pedagoški rad koji je uvek visoko ocenjivan u redovnim studentskim anketama.

Profesor Pavlović je svojim idejama i radom uticao na mnoge domaće i strane matematičare iz svoje oblasti. Početnu poziciju za svoja istraživanja, u radovima i monografijama profesora Pavlovića, nalaze i matematičari sa brojnih stranih univerziteta.

Opširnija biografija profesora Pavlovića nalazi se na linku.