Stručna praksa

Obavezna stručna praksa može biti realizovana u:

1. Računarskoj laboratoriji Matematičkog fakulteta;
  2. nekoj od ustanova, odn. kompanija sa kojima Matematički fakultet ima potpisan ugovor o saradnji; (Spisak ustanova se stalno ažurira)
  3. ustanovi, odn. kompaniji u kojoj je student zaposlen, ali samo pod uslovom da vrsta poslova odgovora ciljevima stručne prakse.

Spisak ustanova na kojima može biti realizovana praksa

Studenti se prijavljuju popunjavanjem e-formulara, pri čemu prilažu i CV.

Upustvo za pisanje CV-a

Zaposleni studenti koji žele da realizuju stručnu praksu u ustanovi u kojoj rade, moraju da prilože i overeno uverenje o zaposlenju i opis poslova koje obavljaju na radnom mestu.

Krajnji datum za prijavu stručne prakse u školskoj 2020/21 je 1. 7. 2021.

Rukovodioci stručne prakse upućuju studente u odgovarajuću ustanovu/kompaniju. Student sa uputom i indeksom odlazi u kompaniju na obavljanje stručne prakse. Uput nije potreban onim studentima koji već obavljaju stručnu praksu.

Nakon obavljene stručne prakse, ovlašćeno lice kompanije u kojoj se stručna praksa obavlja šalje Potvrdu o realizaciji stručne prakse rukovodiocima stručne prakse na njihovu adresu.

Detalji procedure obavljanja sručne prakse dati su u sledećem dokumentu.

Odluka o obavljanju stručne prakse u školskoj 2020/21. godini