XLVIII Međunarodni simpozijum o operacionim istraživanjima - SYM-OP-IS 2021, 20-23. septembar 2021, Banja Koviljača

Matematički fakultet Univerziteta u Beogradu i Matematički institut Srpske akademije nauka u saradnji sa drugim visokoškolskim, naučnoistraživačkim i drugim institucijama, organizuju XLVIII Međunarodni simpozijum o operacionim istraživanjima SYM-OP-IS 2021.

SYM-OP-IS je skup sa dugom tradicijom okupljanja istraživača, predstavnika privrede i stručnjaka iz oblasti operacionih istraživanja. Ciljevi konferencije su razmena naučnih i stručnih informacija, iskustava i izlaganje novih rezultata u razvoju i primeni metoda, modela i tehnika operacionih istraživanja. Ove godine, u program Simpozijuma biće uključena i specijalna sekcija o VNS metodi i primenama, posvećena 45-ogodišnjem radu profesora Nenada Mladenovića, kao i njegovom 70-om rođendanu.

Rok za prijavu radova ili apstrakata je 31. maj 2021. Informacije o prihvatanju radova ili apstrakata biće poslate do 15. juna 2021.

Upustva za pisanje i prijavu radova nalaze se na stranici
Prihvaćeni radovi biće štampani u zborniku radova koji će biti distribuiran pre početka konferencije.