Polaganje ispita

Predispitne obaveze i ispitni rokovi se odlažu do daljnjeg.

1) Ukidaju se predispitne obaveze na svim predmetima, počev od 15. 3. 2020. godine. Ukoliko je bilo predispitnih obaveza pre uvođenja vanrednog stanja, osvojeni poeni biće uračunati u ukupan broj poena.

2) U vanrednim okolnostima, različiti oblici provere znanja na daljinu (domaći zadaci, seminarski radovi, odgovarajuće vrste testova i sl.) – vrednovani najmanje 30, a najviše 70 poena – mogu biti organizovani, ali nisu obavezni. Poeni stečeni na ovaj način svakako će biti uključeni u ukupan broj poena.

3) Polaganje ispita biće organizovano kada se za to budu stekli uslovi, nakon ukidanja vanrednog stanja. Polaganjem ispita student će moći da ostvari 100 poena, odnosno preostali broj poena ako ima osvojene poene na predispitnim obavezama. Ukoliko se završni ispit sastoji iz više delova, položeni deo ispita u jednom ispitnom roku priznaje se u svim narednim rokovima do kraja školske 2019/2020 godine.