Predstavljanje radova studenata-kandidata za nagradu Matematičkog instituta SANU, 12. i 13. april 2018.

Tokom aprila 2108, na Matematilkom institutu SANU biće predstavljeni radovi kandidata koji su ušli u najuži krug izbora za nagrade Matematičkog instituta za najbolje doktorske i studentske radove u oblasti matematike i mehanike i računarstva. Svoje radove će najpre izložiti kandidati u oblasti matematike i mehanike i to na sastancima koji će se održati 12. i 13. aprila u sali 301f na trećem spratu u zgradi Matematičkog instituta SANU, prema sledećem rasporedu.

Četvrtak, 12. april u 10:30 časova:

Predstavljanje kandidata za Nagradu Matematičkog instituta SANU u kategoriji najbolji studentski rad u oblasti matematike i mehanike

Veljko Panić: "Stabilnost stacionarnih kretanja krutog tela na površi i dinamika keltskog kamena"
Miroslav Maksimović: "Teorija martingala i njihova primena u sistemu klađenja"
Dalibor Danilović: "Dve topologije na skupu celih brojeva"

Petak, 13. april u 12 časova:

Predstavljanje kandidata za Nagradu Matematičkog instituta SANU u kategoriji najbolji doktorat u oblasti matematike i mehanike

Boban Karapetrović: "Operator Hilbertove matrice i Liberin operator na prostorima holomorfnih funkcija"
Miloš Petrović: "Holomorfno projektivna preslikavanja generalisanih hiperboličkih Kelerovih prostora i uopštenja"
Radoslav Radulović: "Globalni minimum vremena kretanja mehaničkih sistema sa ograničenim upravljanjima i reakcijama veza"
Jovana Nikolić: "Algebarska svojstva spektralnih invarijanti u Florovoj homologiji"
Marija Cvetković: "Fiksne tačke za preslikavanja Perovog tipa"