Tribina o razvoju i problemima IT nauke u Srbiji, 1. mart 2018.

Društvo za Informatiku Srbije i Matematički fakultet Univerziteta u Beogradu organizuju

TRIBINU O RAZVOJU I PROBLEMIMA IT NAUKE U SRBIJI.

Tribina će se održati u četvrtak 1. marta  2018. u sali 706 Matematičkog fakulteta sa početkom  u 18:15 časova.

Republika Srbija je uočila značaj IT industrije i započela niz akcija podrške ovoj grani privredne  delatnosti. Ne želeći da (i) u ovoj oblasti budemo puki izvršioci, namera nam je da pokrenemo akciju koja bi trebalo da rezultuje boljom  podrškom države razvoju IT nauke.

Na tribinu su pozvani predstavnici ETF-a, Matematičkog fakulteta i  FON-a iz Beograda, Elektronskog fakulteta iz Niša, FTN-a i
Prirodno-matematičkog fakulteta iz Novog Sada, predstavnici Matematičkog instituta SANU, instituta "Mihajlo Pupin", Ministarstva za prosvetu i nauku, kao i iz IT kompanija i drugih institucija.

Do sada, diskusije su prijavili:
- doc. dr Mladen Nikolić, Matematički fakultet, Univerziteta  Beogradu
- prof. dr Jelica Protić, ETF, Univerziteta u Beogradu
- prof. dr Mirjana Ivanović, PMF, Univerzitet u Novom Sadu
- prof. dr Dejan Simić, FON Univerziteta u Beogradu
- prof. dr Ivan Luković, FTN, Univerzitet u Novom Sadu
- prof. dr Sanja Vraneš, Institut "Mihailo Pupin", Beograd
- dr Bojan Marinković, Matematički institut SANU, Beograd

Moderator tribine je prof. dr Dragana Bečejski Vujaklija.