Seminar za računarstvo i primenjenu matematiku, 27. februar 2018.

Naredni sastanak Seminara biće održan u utorak, 27. februara 2018. u sali 301f Matematičkog instituta SANU sa početkom u 14:15 časova.

Predavač: Branka Rodić Trmčić, Fakultet organizacionih nauka

Naslov predavanja: RAZVOJ MODELA MOBILNOG ZDRAVSTVA ZASNOVANOG NA WEARABLE COMPUTING-U

Apstrakt: Predmet istraživanja je razvoj modela mobilnog zdravstva zasnovanog na wearable computing-u. Centralni problem koji se razmatra je ispitivanje mogućnosti primene i integracije wearable computing-a, Interneta inteligentnih uređaja (eng. Internet of Things, IoT), mobilnih tehnologija i servisa, big data analitike i računarstva u oblaku za razvoj servisa mobilnog zdravstva. Fokus istraživanja je na primeni servisa mobilnog zdravstva u oblasti merenja, praćenja i kontrole stresa kod studenata. Uvođenjem Interneta inteligentnih uređaja u mobilno zdravstvo, u oblasti kontrole stresa, omogućava se pikupljanje podataka sa tela korisnika putem senzora. Izmereni podaci se prate, čuvaju i vrši se analiza podataka. Na osnovu analitičkih rezultata mogu se kreirati odgovarajuće metode za kontrolu stresa i personalizovane preventivne zdravstvene poruke namenjene korisnicima. U ekperimentalnom delu istraživanja predloženi model je implementiran u obrazovnom okruženju. Sistem je evaluiran u realnom okruženju, tokom odbrane završnih radova studenata na Fakultetu organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu. U predavanju će biti naznačena i uloga koju ima obrazovni sistem u implementaciji mobilnog zdravstva. Predstavljen je pristup dizajniranju kursa za edukaciju inženjera iz oblasti smart healthcare.