Geometrija, obrazovanje i vizualizacija sa primenama, 11. januar 2018.

Naredni sastanak Seminara biće održan u četvrtak, 11. januara 2018. u sali 301f Matematičkog instituta SANU sa početkom u 17 časova.

Predavač: Đorđe Baralić, Matematički institut SANU

Naslov predavanja: MATEMATIČKI PUTOPIS O VIJETNAMU

Apstrakt: Na predavanju će biti prikazani utisci predavača o Vijetnamu, koji je upoznao tokom svog tromesečnog studijskog boravka na Vijetnamskom institutu za napredne studije u matematici u Hanoju 2017. godine. Treba imati u vidu da Vijetnam prolazi kroz period dinamičnog i ubrzanog razvoja, i da rezultati koje učenici ove države postižu na olimpijadama znanja i međunarodnim testiranjima skreću pažnju na njen obrazovni sistem. Tokom svoje istorije mi nismo imali puno značajnijih kontakata sa ovom fascinirajućom i dalekom zemljom, pa će cilj saopštenja biti da slušaocima približi Vijetnam, njegove ljude i prirodu i kulturu, kao i da prikaže najinteresantnije detalje o njihovom obrazovno-naučnom sistemu sa akcentom na matematiku.