Realizacija obuka u okviru programa -Nastava programiranja za peti i šesti razred-, okt/nov. 2017.

Tokom oktobra i novembra 2017. godine, u organizaciji Fondacije „Petlja“, održane su obuke u okviru programa stručnog usavršavanja „Nastava programiranja u petom i šestom razredu“.

Gotovo 800 nastavnika informatike i računarstva, iz osnovnih škola, prisustvovalo je dvodnevnoj obuci koju je akreditovalo Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i koja ima status programa od javnog značaja.

Program obuka osmislili su nastavnici Matematičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu: dr Predrag Janičić, dr Filip Marić i dr Milena Vujošević Janičić.

Realizacijom obuka koordinisao je dr Miroslav Marić sa Matematičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Voditelji obuka: Aleksandra Miladinović, Marijana Nisić, Katarina Andrejević, Maja Radulović, Lazar Vojičić, Vladimir Kuzmanović, Dušan Kovačević, Nemanja Jurić, Duško Vešić, Dušan Džamić, Olivera Tomić, Tanja Ivanović, Sanja Pribanović, Zorana Tošić i Dušan Šuljagić, svi sa Matematičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Obuke su podržane kroz Microsoft Philanthropies inicijativu koja je ovim projektom obuhvatila 30 manje razvijenih opština: Golubac, Kučevo, Novu Varoš, Ljig, Aleksinac, Merošinu, Belu Palanku, Vladičin Han, Blace, Opovo, Požegu, Majdanpek, Koceljevu, Arilje, Zrenjanin, Aranđelovac, Paraćin, Vranje, Jagodinu, Sombor, Kikindu, Smederevo, Sremsku Mitrovicu, Alibunar, Šabac, Užice, Kraljevo, Valjevo, Kruševac i Leskovac.

Podršku obukama pružili su i Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja kao i IT kompanije okupljene oko Inicijative Digitalna Srbija.

Više informacija o obukama kao i galeriju fotografija možete videti na: https://petlja.org/obuke