Prijave za učešće u novom ciklusu programa TRAIN na Univerzitetu u Beogradu

Obaveštavamo Vas da se na Univerzitetu u Beogradu tokom narednih par meseci organizuje novi ciklus obuke nastavno-naučnog osoblja u okviru programa TRAIN (http://train.bg.ac.rs/). Program je namenjen članovima akademske zajednice Univerziteta u Beogradu i ima za cilj unapređenje veština neophodnih za rad na fakultetima i institutima, poboljšanje saradnje među članovima akademske zajednice, kao i osnaživanje kapaciteta u procesima prijavljivanja i realizacije nacionalnih i međunarodnih projekata. Planirano je da se program TRAIN u ovogodišnjem ciklusu realizuje kroz sedam modula:

1. Metodologija istraživanja, pisanje naučnih radova i prezentacija rezultata
a) društveno-humanističke nauke (29. i 30. novembar 2017.)
b) tehničko-tehnološke, prirodne i medicinske nauke (14. i 15. decembar)

2. Didaktika u visokom obrazovanju i Izrada planova i programa visokog obrazovanja (6, 7. i 8. decembar 2017.)

3. Priprema prijava za projekte i upravljanje projektima (11. i 12. decembar 2017.)

4. Veštine držanja efektivnih prezentacija (23. i 24. novembar 2017.)

5. Preduzetništvo sa pisanjem biznis plana (22. i 23. decembar 2017.)

6. Umrežavanje i timski rad (1. decembar 2017.)

7. Erasmus + KA1 i KA2 (4. i 5. decmbar 2017.)

Obuka za svaki modul se održava jednom do dva puta do kraja kalendarske godine, a grupe sadrže po najviše 20 polaznika. Obuka se izvodi od 9 do 17 časova, u prostorijama Rektorata Univerziteta u Beogradu, Studentski trg 1. Program je besplatan za sve učesnike, uz uslov da su zaposleni na Univerzitetu u Beogradu.

Svi zainteresovani kandidati prijavu za obuku mogu da podnesu slanjem popunjenog formulara na adresu: nikola.savic@rect.bg.ac.rs. Rok za prijavu je 22. novembar 2017. godine.

Nakon zatvaranja poziva, Univerzitet u Beogradu će, izvršiti rangiranje blagovremeno prijavljenih kandidata za obuku. Odabrani kandidati su u obavezi da aktivno prisustvuju obuci. Svi kandidati koji uspešno završe obuku najmanje četiri modula dobijaju sertifikat Univerziteta u Beogradu.

Za sva dodatna pitanja možete se obratiti Nikoli Saviću, TRAIN koordinatoru Univerziteta u Beogradu, mejlom na adresu nikola.savic@rect.bg.ac.rs ili putem telefona (Tel:+381 11 3207 496, Faks: +381 11 3281 149).