Demonstracija softvera za kreiranje i upravljanje prezentacijama nastavnog osoblja Matematičkog fakulteta, 12. mart 2010.

Poštovane kolege,

obaveštavamo Vas da je završen softver za kreiranje i upravljanje prezentacijama nastavnog osoblja Matematičkog fakulteta.

Ovaj softver predstavlja jedan novi servis informacionog sistema Fakulteta čija je glavna uloga da nastavnicima Matematičkog fakulteta maksimalno olakša kreiranje i postavljanje prezentacija na Internetu.

Neke od prednosti korišćenja softvera za upravljanje prezentacijama nastavnog osoblja su:

- udobno vizuelno okruženje
- laka kontrola sadržaja svih stranica obezbeđena automatizovanim unosom vesti, kurseva i časova
- vizuelni editor za sve unose teksta sa više naprednih mogućnosti
- podrška za matematičke formule
- laka kontrola fajlova direktno na sajtu bez korišćenja dodatnih alata
- mogućnost kreiranja galerija i slika
- kompaktan izgled stranica
- dobijanje povratnih informacija posetilaca prezentacije preko komentara
- optimizacija za pretraživanje

Za korišćenje ovog softvera potrebno je minimalno poznavanje osnovnih HTML elemenata.

Ovom prilikom Vas obaveštavamo da će demonstracija softvera  biti održana u petak, 12. marta, od 12 do 14 časova u sali 706.
Zainteresovane kolege mogu poneti materijale za prezentaciju, jer je planirano da tokom demonstracije softvera bude kreirano nekoliko ličnih prezentacija kao primer.

Detaljno uputstvo za korišćenje nalazi se na strani:

Autor softvera je naš student 4. godine I smera, Aleksandar Smiljković

Ostavite vaš komentar: