DAAD konkurs za finansiranje saradnje između Univerziteta u Beogradu i univerziteta iz Nemačke

Nemačka služba za akademsku razmenu DAAD je otvorila konkurs za finansiranje saradnje između fakulteta/instituta Univerziteta u Beogradu i partner-institucija iz Nemačke.

Projekat u okviru kojeg se dodeljuju sredstva za realizaciju raznih oblika saradnje nosi naziv "Dijalog univerziteta sa zemljama Zapadnog Balkana" (nem. "Hochschuldialog mit den Ländern des westlichen Balkans").

Partner-institucija iz Nemačke može da aplicira za finansiranje saradnje u toku jedne godine do iznosa od 40.000 EUR.

Predviđeni oblici saradnje su: organizovanje seminara, radionica, konferencija i slično, u Srbiji ili u Nemačkoj, kao i razmena studenata i istraživača (boravak do 3 meseca).

Lokalna DAAD kancelarija u Beogradu navodi i sledeće pojašnjenje ciljeva programa saradnje:

"As a result, the program also contributes to the sustainable development of academic teaching and research, the promotion of young researchers, and cross-border professional cooperation in the region."

Rok za podnošenje prijava je 30.11.2016. Projekat počinje 1.3.2017. a završava se 28.2.2018.

Poziv se može videti na:

S obzirom da je poziv objavljen samo na nemačkom jeziku, zainteresovani fakulteti/instituti mogu se direktno obratiti agenciji DAAD u Beogradu za detalje.

Kontakt osoba u DAAD:

Danijela Pavlica