Seminar za računarstvo i primenjenu matematiku, 10. maj 2016.

Naredni sastanak Seminara biće održan u utorak, 10. maja 2016. u sali 301f Matematičkog instituta SANU sa početkom u 14:15 časova.

Predavač: Dragan Radojević, Institut Mihajlo Pupin, Beograd

Naslov predavanja: REALNO-VREDNOSNA REALIZACIJA KONAČNE BULOVE ALGEBRE: INTERPOLATIVNA BULOVA ALGEBRA (IBA) - TEORIJSKE OSNOVE I PRIMENA

Apstrakt: Konvencionalne više-vrednosne logike, fazi logika, teorija fazi skupova, fazi relacije, za razliku od klasične (dvo-vrednosne) logike, klasične teorije skupova, teorije klasičnih relacija, nisu u Bulovom okviru, tj. nisu Bulovski konzistentna generalizacija klasičnog slučaja.

U ovom preglednom radu daju se osnove originalne realno-vrednosne realizacije konačne Bulove algebre - Interpolativna Bulova algebra (IBA) koja čuva sve aksiome i teoreme u više-vrednosnim i/ili realno-vrednosnim slučajevima.

Ovaj pristup biće ilustrovan na reprezentativnim primerima.