Seminar za računarstvo i primenjenu matematiku, 19. april 2016.

Naredni sastanak Seminara biće održan u utorak, 19. aprila 2016. u sali 301f Matematičkog instituta SANU sa početkom u 14:15 časova.

Predavač: Branka Rodić-Trmčić, Visoka zdravstvena škola strukovnih studija u Beogradu

Naslov predavanja: INTERNET INTELIGENTNIH UREĐAJA U E-ZDRAVSTVU: PRIMENA WEARABLE UREĐAJA ZA MERENjE STRESA

Apstrakt: Svrha ovog predavanja je da pruži pregled koncepata elektronskog i mobilnog zdravstva i primene Interneta inteligentnih uređaja u e-zdravstvu. Predložen je model mobilnog zdravstva zasnovan na konceptu wearable computing-a u oblasti prevencije i zdravog života. Razvijeni i implementirani wearable sistem omogućava merenje vitalnih parametara (puls, zasićenosti kiseonikom, provodljivost kože) i parametara okruženja (buka, temperatura, vlažnost vazduha). Kao podrška wearable sistemu razvijena je mobilna aplikacija sa sadržajima za relaksaciju. Cilj evaluacije bio da se utvrdi postojanje razlike između rezultata testa anksioznosti i izmerenih vrednosti parametara preko realizovanog wearable sistema pre, tokom i nakon odbrane seminarskih radova kod studenata koji su koristili razvijenu mobilnu aplikaciju u svrhu opuštanja i onih koji to nisu. Rezultati studije slučaja pokazuju manja kolebanja u izmerenim vrednostima kod ispitanika koji su koristili aplikaciju, kao i smanjenu anksioznost tokom trajanja testa i nakon perioda relaksacije posle testa.