Seminar za računarstvo i primenjenu matematiku, 13. oktobar 2015.

Naredni sastanak seminara za biće održan u utorak, 13. oktobra 2015. u sali 301f Matematičkog instituta SANU sa početkom u 14:15 časova.

Predavač: Biljana Cvetić, Fakultet organizacionih nauka

Naslov predavanja: MODEL UČENjA LOGISTIKE ZASNOVAN NA EDUKATIVNIM IGRAMA

Apstrakt: Menadžment logistike i lanaca snabdevanja predstavlja danas atraktivnu oblast za profesionalnu karijeru. Kompetencije u ovoj oblasti su prepoznate kao jedan od načina za unapređenje tržišnog položaja preduzeća učesnika lanaca snabdevanja, tako da sve više dobijaju na značaju i sve više se traže u poslovnom okruženju. Pred visokoobrazovne ustanove nameću se zahtevi da brzo preduzimaju aktivnosti u cilju smanjivanja jaza između tržišnih potreba u vezi kompetencija menadžera logistike i lanca snabdevanja i stečenih kompetencija svršenih studenata – budućih kandidata za ove pozicije. Od brojnih značajnih pitanja koja se u ovom smislu mogu postaviti, ovde se pažnja usmerava ka sledećem: „Kako koristiti prednosti od primene učenja zasnovanog na igrama GBL (Game-Based Learning) u oblasti logistike i upravljanja lancima snabdevanja SCM (Supply Chain Management)?“. Na predavanju će biti dati pregled raspoloživih logističkih i SCM edukativnih igara, kao i novi model učenja logistike i SCM zasnovan na igrama, čiji je jedan od ključnih elemenata originalni alat za podršku odlučivanju za izbor pogodnih logističkih i SCM igara. Takođe, ukazaće se na postojeće stanje primene logističkih i SCM igara u visokoobrazovnim ustanovama kod nas i u svetu.