KGTA seminar, 26.06.2015.

Seminar KGTA ide na letnji rapust i do daljnjeg neće biti REDOVNIH sastanaka utorkom od 14 do 16 sati.

Sa velikim zadovoljstvom najavljujemo VANREDNI SASTANAK KGTA seminara.

Datum i vreme: petak 26. jun 2015, 14 sati

Mesto: Matematički institut SANU sala 302

Predavač: Ilja Gogić (Univerzitet u Zagrebu, Trinity College Dublin)

Naslov predavanja: Uniformna aproksimacija operatorima obostranog množenja na C*-algebrama M_n(C(X))

Apstrakt:
Jedan od interesantnih problema iz teorije aproksimacije elementernim operatorima pita koji se sve operatori na C*-algebrama A mogu po volji dobro aproksimirati operatorima obostranog množenja x \maspto axb u operatorskoj (uniformnoj) normi.

Ako je X kompaktan metrički prostor i C(X) algebra neprekidnih kompleksnih funkcija nad X, pokazat ćemo da za matrične C*-algebre M_n(C(X)) odgovor na to pitnje uvelike ovisi o nekim homotopskim svojstvima familije otvorenih podskupova od X.

Ovo je zajednički rad u nastanku s prof. Richardom Timoneyem (Trinity College Dublin)