Seminar Katedre za računarstvo i informatiku, 26.03.2015.

Naredni sastanak Seminara održaće se u četvrtak 26. marta 2015. u 18 sati, sala 718, Studentski Trg 16.

Predavači:

Velibor Mihić (Inženjering menadžer instituta RT-RK),
Petar Jovanović (Vođa grupe za sistemski softver instituta RT-RK)

Naslov:

Predstavljanje instituta RT-RK i razvojnih aktivnosti Instituta u oblasti programskih prevodioca i operativnih sistema, stručna tribina

Apstrakt:

Predstavnici instituta za Računarsku tehniku i računarske komunikacije RT-RK, jedne od vodećih regionalnih kompanija za razvoj namenskog industrijskog softvera, predstaviće istorijat i aktivnosti Instituta kao i planove daljeg razvoja i saradnje sa Katedrom za računarstvo Matematičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Poseban deo predavanja biće posvećen aktivnostima Instituta na razvoju programskih prevodilaca LLVM i V8, kao i doprinosu Instituta na razvoju operativnih sistema Android i Firefox OS.

Najave sastanaka Seminara Katedre za računarstvo