Seminar za računarstvo i primenjenu matematiku, 4. novembar 2014.

Naredni Sastanak seminara za biće održan u utorak, 4. novembra 2014. u sali 301f Matematičkog instituta SANU sa početkom u 14:15 časova.

Predavači: Dušan Surla, Profesor emeritus, Prirodno-matematički fakultet u Novom Sadu, Dragan Ivanović, Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Naslov predavanja: RAZVOJ I KORIŠĆENjE SOFTVERSKOG SISTEMA NAUČNO ISTRAŽIVAČKE DELATNOSTI NA UNIVERZITETU U NOVOM SADU

Sadržaj: Biće prikazan razvoj i korišćenje softverskog sistema CRIS UNS (Current Research Information System University of Novi Sad).

Sistem se razvija od 2008. godine prvenstveno u okviru istraživačkih tema doktorskih disertacija na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu.

Pored verifikacije razvoja ovog sistema preko radova publikovanih u medjunarodnim naučnim časpisima, značajan rezultat je i softverski proizvod koji se počeo koristiti već od 2009. godine na Univerzitetu u Novom Sadu.

Dosadašnji razvoj ovog sistma javno je dostupan na linku: http://www.cris.uns.ac.rs