Seminar za računarstvo i primenjenu matematiku, 10. jun 2014.

Naredni sastanak seminara biće održan u utorak, 10. juna 2014, sa početkom u 14:15 časova u sali 301f, Matematičkog instituta SANU.

Predavač: Tatjana Jakšić, Bojan Marinković, Matematički institut SANU

Naslov predavanja: NOVI KLASTER MI SANU

Sadržaj:  Matematički institut SANU je u ovom projektnom ciklusu od Ministrarstva nauke, prosvete i tehnološkog razvoja dobio novi klaster.

To je savremeni višeprocesorski računar, visokih performansi koji omogućava efikasno izvršavanje, kako sekvencijalnih tako i paralelnih programa.

Cilj ovog predavanja je informisanje potencijanih korisnika o upotrebi novog klastera uz primere nekih osnovnih scenarija korišćenja.

Pravo korišćenja klastera imaju svi učesnici projekata, ali i ostali saradnici Matematičkog instituta SANU.

S obzirom da je, kao što će se videti iz predavanja, upotreba klastera jednostavna pozivamo vas da se što pre uključite u njegovu eksploataciju.

Ostavite vaš komentar:

(opciono)