Стипендије јапанске ИТО фондације за школску 2021/22. годину

Универзитет у Београду је добио на располагање једну студентску стипендију јапанске Фондације ИТО за школску 2021/22. годину. Основни услови  су следећи:

• Кандидат мора бити номинован од стране Универзитета у Београду;
  • Кандидат мора бити држављанин Републике  Србије;
  • Кандидат  може да започне наставу на одговарајућој институцију у Јапану (као студент или истраживач на последипломском нивоу), од јесени 2021. године и у Јапану проведе минимум годину дана;
  • Област истраживања није ограничена;
  • Кандидат мора имати висок успех на студијама и високе личне квалитете, као и потребу за финансијском помоћи;
  • Кандидат мора по доласку у Јапан присуствовати оријентационом састанку, као корисник стипендије ИТО фондације.

Пожељно је да кандидат у одређеном степену ("to some degree") говори и чита јапански. Са кандидатима који уђу у ужи избор биће организован разговор, како би Универзитет у Београду одлучио о номинацији.

Имајући у виду пандемију изазвану вирусом корона, Влада Јапана може увести посебна ограничења када је у питању путовање у Јапан. ИТО фондација не даје финансијску подршку за студирање на даљину, изабрани кандидати морају своју стипендију реализовати у Јапану.

Детаљније информације о стипендији

Пријавни формулар

Предлог садржаја активности

Информације о ИТО стипендији доступне су и на сајту Универзитета у Београду

Крајњи рок за достављање комплетне конкурсне документације је 18. септембар 2020. године.

Документацију, уз одговарајуће пропратно писмо у коме су наведени контакт подаци кандидата, треба доставити на адресу: Универзитет у Београду, Студентски трг 1, 11000 Београд.

С обзиром да се сва документација шаље у Јапан, неопходно је да она буде преведена на енглески језик од стране судског тумача.

Контакт особа на Универзитету у Београду:

Љубица Димитријевић
Сектор за међууниверзитетску и међународну сарадњу
тел:011/3207455, email: stamlj@rect.bg.ac.rs