Стипендирање студија у Русији, школовање у 2018/2019.

Министарство образовања и науке Русије и Росотрудничество објављују конкурс за пријем држављана Републике Србије и сународника који стално живе у Србији, на школовање у 2018/2019. академској  години о трошку федералног буџета (квота) у образовним институцијама за високо образовање у Руској Федерацији.

Студенти имају могућност да:

- Наставе школовање одмах после стицања претходног образовања (средња школа, висока школа, факултет);
    - Студирају бесплатно;
    - Добијају  новчану  стипендију (у износу од 1.300 рубља и више у зависности од региона и одређеног факултета) без обзира на академски успех;
    - Буду смештени у студентском дому.

Одабир кандидата за школовање врши се у две етапе.

Консултације у оквиру конкурса за пријем држављана Републике Србије и сународника који стално живе у Србији на школовање о трошку федералног буџета у образовним институцијама за високо образовање у Русији:

21. фебруар,
02. март

од 10.00 до 16.00

Руски центар за науку и културу Руски дом“

Ул. краљице Наталије 33, Београд

Детаљне информације о условима конкурса на сајту

тел.: 011/2642178

e-mail: ruskidomkvota[at]mail.ru