Критеријуми Универзитета у Београду за рангирање студената који конкуришу за мобилност у оквиру Erasmus+ програма

Универзитет у Београду је објавио критеријуме за рангирање студената који ће се примењивати приликом процеса селекције студената који конкуришу за мобилност у оквиру Erasmus+ програма.

Критеријуми су усклађени са препорукама Европске Комисије.

Допис Универзитета са детаљима критеријума за рангирање може се наћи ОВДЕ.

детаљније

КГТА семинар, 26. јануар 2016.

Наредни састанак Семинара биће одржан у уторак, 26. јануара 2016. од 12-14h у сали 844 Математичког факултета, V спрат.

Предавач: Раде Живаљевић

Наслов предавања: Свет у знаку Икосаедра

Апстракт: Као што је најављено, популарна предавања (намењена студентима и најталентованијим професорима) биће део активности семинара у јубиларној 30. години постојања.

У овом предавању биће показано зашто није неопходно студирати математику. Довољно је студирати Икосаедар.

детаљније

КГТА семинар, 29. децембар 2015.

Наредни састанак Семинара биће одржан у уторак, 29. децембра 2015. од 12-14h у сали 844 Математичког факултета, V спрат.

Тема састанка: Креда Луталица - Математичке занимљивости и договор за 2016. годину.

Апстракт: Под девизом (кредом) "Како Креда каже" семинар ће се опростити од 2015. године математичким занимљивостима и договором о наставку активности у 2016. години.

детаљније

Семинар за рачунарство и примењену математику, 29. децембар 2015.

Наредни састанак Семинара за рачунарство и примењену математику биће одржан у среду, 29. децембра 2015. у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 14:15 часова.

Предавач: проф. Вера Ковачевић-Вујчић

Наслов предавања: ПРОСЛАВА 40 ГОДИНА ОД ОСНИВАЊА СЕМИНАРА

Апстракт: Семинар за рачунарство и примењену математику основан је 1975. године под називом Семинар за примењену математику. Основни циљ Семинара био је повезивање математичара са другим научницима и са привредницима ради идентификације и решавања реалних проблема. На састанцима Семинара приказивани су како нови научни резултати тако и проблеми из свакодневног живота које је потребно математички формулисати и решавати. Заступљене су различите области математике и информатике, као на пример, нумеричка анализа, математичко програмирање, варијациони рачун, теорија система, теорија графова, астрономија, геофизика, фази логике и фази скупови, системи за подршку одлучивању, метахеуристике, рачунарство, информациони системи, информационо-комуникационе технологије. Многи истакнути страни и домаћи научници представили су своје резултате у оквиру састанака Семинара.

Након предавања биће приређен коктел.

детаљније

Одељење за механику, 30. децембар 2015.

Наредни састанак Семинара биће одржан у среду, 30. децембра 2015. од 18 часова у сали 301ф Математичког института САНУ. У оквиру семинара биће одржана следећа предавања.

Предавач: Србољуб Симић, Факултет техничких наука, Универзитет у Новом Саду

Наслов предавања: МЕХАНИКА НЕЛИНЕАРНИХ И ДИСИПАТИВНИХ СИСТЕМА – САВРЕМЕНИ МОДЕЛИ, АНАЛИЗА И ПРИМЕНЕ, ПРОЈЕКАТ 174020

Предавач: Душан Зорица, Математички институт САНУ

Наслов предавања: ВИСКОЕЛАСТИЧНОСТ ФРАКЦИОНОГ ТИПА И ОПТИМИЗАЦИЈА ОБЛИКА У ТЕОРИЈИ ШТАПОВА, ПРОЈЕКАТ 174005

Након предавања биће приређен коктел.

детаљније

Семинар за Катедре за рачунарство и информатику, 30. децембар 2015.

Наредни састанак Семинара за биће одржан у среду, 30. децембра 2015. у сали БИМ Математичког факултета са почетком у 17 часова.

У оквиру састанка Семинара, колегиница Биљана Стојановић изложиће предлог теме своје докторске дисертације. Предлог теме носи наслов:

"Примена метода истраживања података на одређивање карактеристика протеина према употреби кодона".

Детаљније информације о Семинару доступне су на http://computing.matf.bg.ac.rs

детаљније

ПРИПРЕМНА НАСТАВА, УПИС У ШКОЛСКУ 2016/2017. ГОДИНУ

детаљније

Одељење за математику, 25. децембар 2015.

Наредни састанак Семинара биће одржан у петак, 25. децембра 2015. у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 14h.

Предавачи: Бранислав Боричић, Миодраг Капетановић, Зоран Марковић и Жарко Мијајловић

Наслов предавања: 200 ГОДИНА ЏОРЏА БУЛА

Апстракт: Џорџ Бул је рођен 2. новембра 1815. године. Предавачи ће говорити о његовом делу и утицају на развој различитих области математике.

Позивамо Вас да након предавања дођете на коктел који ће бити организован у библиотеци Института.

детаљније

Одбрана докторске дисертације Јоване Ковачевић

Одбрана докторске дисертације Јоване Ковачевић "Структурна предикција функције протеина и однос функционалних категорија и неуређености" одржаће се у четвртак 24.12.2015. у 18 сати у сали 718.

детаљније

Предавања младих математичара - доктораната у Берлину и Кембриџу, 24. децембар 2015.

Наше младе колеге Ана Ђурђевац и Михаило Цекић, који су тренутно на докторским студијама у иностранству, одржаће предавање 24. децембра 2015. од 13 часова у сали 301ф Математичког института САНУ.

Предавач: Ана Ђурђевац, BMS, Freie Universität Berlin

Наслов предавања: Параболичке парцијалне диференцијалне једначине на покретним хиперповршима са случајно променљивим коефицијентима

Апстракт: Биће анализирана парцијална диференцијална једначина адвекције и дифузије са случајно променљивим коефицијентима на датој покретној хиперповрши. Поред доказа егзистенције и јединствености решења, биће разматрана и регуларност решења.



Предавач: Михајло Цекић, Универзитет у Кембриџу

Наслов предавања: Проблем Калдероновог типа за конексије и холономија

Апстракт: Да ли Дирихле-у-Нојман пресликавање на Римановој многострукости одређује метрику до на дифеморфизам? Ово питање је познато као Калдеронов проблем и отворено је за многострукости димензије веће од два. Адаптација овог проблема за конексије на векторским раслојењима и укрштени Лапласијан поставља слично питање, где је конексија одређена до на ‘gauge’. На предавању ће бити речи о приступу потоњем проблему који је дао највише резултата до сада, тзв. “Limiting Carleman weights”, али и једном алтернативном приступу у случају равне конексије заснованом на принципу јединствености продужења за елиптичне једначине и холономији.
Предавање је замишљено као наставак предавања одржаног у септембру, али ће све неопходне дефиниције бити изнете на почетку, тако да ће предавање у највећој мери бити самостално.

детаљније

Вести и дешавања


Активности на семинарима

све вести